Canisterapia - Zmysel života n.o.


Prejdi na obsah

Hlavné menu:


Eila

Zmysel tím > SpomínameMeno: XANDA Z ORECHOVEJ ROVINY – EILINKA

Plemeno: West Highland White Terrier

Dátum narodenia: 31.10.2001 - 19.8.2016


Certifikovaný canisterapeutický pes aktívne využívaný pri aktivitách, terapii a edukácii!Niečo o Eilinke / krátka charakteristika:
Eilinku som dostala v roku 2001 ako Vianočný darček od mojich rodičov, keď mi v tom istom roku zomrel môj útulkový psík Akelka. Tieto Vianoce boli pre mňa najkrajšie a nimi sa môj život úplne zmenil. Eila je pre mňa osudový pes. Pes, ktorý keď odíde jej miesto v srdci ostane už navždy prázdne. Ona je tá, ktorá vie všetky moje tajomstvá a prežila so mnou pekné, ale aj ťažké životné chvíle. Je veľmi inteligentná, rýchlo sa učí, miluje turistiku, pohyb, výstavy, hranie sa s hračkami, behanie coursingu, cvičenie tanca so psom, agility, canicross, behanie pri kolobežke alebo korčuliach, ťahanie pneumatiky, sánok či vozíka – nič jej nerobí problémy. Rada chodí medzi ľudí, iných psov či zvieratá, zúčastňuje sa so mnou hodín v škole, vyhrieva sa na slnku a s radostným štekotom naháňa naše pani poštárky. Hovorí sa, že pes je odrazom svojho pána. S Eilinkou máme veľa spoločného. Jednou našou spoločnou charakteristikou je aj to, že obidve rady ,,rozprávame“ JObidve sa veľmi dobre cítime v spoločnosti iných psov, dobrých ľudí, rady chodíme na výstavy, do hôr, robíme všetky vyššie spomenuté aktivity a najradšej by sme boli v spoločnosti našich handicapovaných kamarátov. Eilinka je aj napriek svojmu veku náš malý Energizér. Je neustále v pohybe, stále niečo robí a zo všetkého má radosť. Je aj vynikajúcim psom, ktorého využívame v rámci aktivít, terapie a edukácie s asistenciou psov. Svojou energiou a nadšením pre danú vec je výborná pri aktivitách či edukácii no na druhej strane pri terapii vydrží v rámci polohovania ležať pri človeku dobu, ktorú jej určíme. Má vysokú mieru empatie a sociálneho cítenia. Je to práve Eilinka, vďaka ktorej vznikla chovateľská stanica, ktorá vystihuje náš vzájomný vzťah – Zmysel života!

Koncom februára 2013 Eilinka opäťť podstúpila, z dôvodu aktívneho využívania v oblasti práce s ľuďmi, klinické vyšetrenia ako aj krvné testy. A výsledok? Všetko je v poriadku – je úplne zdravá :o) Tieto vyšetrenia sú pre nás podstatné, nielen z dôvodu prevencie, ale aj z dôvodu, že si môžeme byťť istí jej zdravotným stavom, ktorý je pri práci s ľuďmi na prvom mieste :o)


19.8.2016 nás po ťažkej chorobe navždy opustila ...

NIKDY NA TEBA NEZABUDNEME A VEĽKÉ ĎAKUJEM ....

Hlavná stránka | Zmysel života - n.o. | Akcie a projekty n.o. | Zmysel tím | Canisterapia | Galéria | Spolupráca a sponzori | Média | Mapa stránky


Sub-menu:

Aktualizované


Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu