Canisterapia - Zmysel života n.o.


Prejdi na obsah

Hlavné menu:


Mgr.Silvia Matúšková

Zmysel tím > Ľudský tímMgr. Silvia Matúšková

Žilina bolo to mesto, kde som sa narodila 25.3.1993 a trávila veľkú časť svojho života. Od materskej školy až po osemročné gymnázium Varšavská cesta 1 v Žiline. Až vysoká škola ma zaviala ďalej – do Ružomberka, kde som študovala (a stále študujem, aktuálne piaty rok) učiteľstvo biológie a filozofie. Vždy som bola človek, ktorý vyhľadával spoločnosť druhých – či už ľudí alebo zvierat. Ako tvor spoločenský som si teda vybrala ako budúce povolanie – učiteľstvo - prácu s ľuďmi, deťmi. Chcem niečo predať druhým, pomáhať im, vniesť niečo dobré do sveta, podať pomocnú ruku tým, ktorý to potrebujú. Toto je niečo ako mantra môjho života. Nemala som ľahký život, no to nemá nik, každý nesie svoje bremeno. Musím však povedať, že to je práve jedna z vecí, čo ma od útleho detstva „ženie“ pomáhať druhým. A som za to vďačná, pretože možno práve kvôli tomu zlému je teraz vo mne to, čo ma poháňa vpred a naplňuje – pomoc. Pomoc zvieratám, ľuďom, prírode.. To je to čo mi dáva „Zmysel života“.

Som šťastná, že i v tejto dobe existujú takí ľudia a také organizácie ako Zmysel života n.o. a že môžem byť toho súčasťou. Dávať druhým lásku sa v tejto dobe nenosí, no som šťastná, že práve v tejto organizácii je to „IN“.

Je to, dá sa povedať – i jeden z dôvodov prečo som si zaobstarala práve laboratórnych potkanov. Sú to nepochopené tvory, ktoré dokážu rozdávať neskutočné množstvo lásky a okolo ktorých je neskutočne veľa fám. Ľudia mnohokrát ukazujú hanlivo prstom a opak je pravdou. „Potkany sú špinavé“ povie len ten človek, ktorý nevie, že laboratórny potkan sa dokáže naučiť chodiť na vlastný „záchodík“ a umýva sa každú chvíľku (dokonca umyje aj vás, ak sa mu nezdáte dostatočne čistý). Ľudia majú zafixované určité veci, no ja sa okrem iného, snažím aj o pretrhnutie týchto pomyselných šatiek, čo im zvezujú oči. A verte či nie, každý kto s tými malými chlpáčmi príde do styku – už na nejaké tie „rozprávky“ ani nepomyslí. Laboratórne potkany alebo ako ich ja volám „psy v malom prevedení“ sú neskutočné zvieratká. Ako sa hovorí – lásku si za peniaze nekúpite, no môžete si kúpiť laboratórnych potkanov – a to je v podstate to isté.

Hlavná stránka | Zmysel života - n.o. | Akcie a projekty n.o. | Zmysel tím | Canisterapia | Galéria | Spolupráca a sponzori | Média | Mapa stránky

Aktualizované


Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu