Canisterapia - Zmysel života n.o.


Prejdi na obsah

Hlavné menu:


Katarína Schmiesterová

Zmysel tím > Ľudský tímKatarína Schmisterová

Narodila sa niekedy v Žiline, kde vyštudovala 8-ročné gymnázium. V r. 2012 bola prijatá na denné štúdium Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, odbor Všeobecné veterinárske lekárstvo, kde v súčasnosti študuje.

Už počas základnej a strednej školy bola úspešnou účastníčkou biologických olympiád na okresných, krajských aj celoslovenských kolách - vždy s kynologickými témami.

V r. 2009 si založila chovateľskú stanicu Fellow of Eternity, ktorá sa venuje chovu dlhosrstých kólií - chlpatými členmi rodiny sú momentálne tri kólie - zlatá sučka Samantha, zlatý psík Tinky Winky a trikolórny psík Damien.

Je najstaršia vo viacdetnej rodine, takže i jej kólie vyrastali v neustálom kontakte s deťmi (aj od tých úplne najmenších), a po niekoľkých stretnutiach s členmi neziskovej organizácie Zmysel života, sa k nim rozhodla v r. 2013 pridať, a môcť tak priložiť ruku k tomuto dielu s cieľom pomáhať druhým prostredníctvom psov.

V oblasti kynológie po troške nahliadla do viacerých oblastí - športová kynológia, poľovnícka kynológia, agility, tanec so psom, canisterapia, dogtrekking, výstavy psov - profesionálny handling, pasenie,...

V súčasnosti sa venuje týmto rôznorodým aktivitám len rekreačne, naplno najmä rôznym výletom, prechádzkam, stretnutiam a všetkému, čo sa vo voľnom čase dá stíhať. Celoročne sa so svojimi kóliami úspešne zúčastňuje rôznych výstav vo viacerých štátoch v
rámci celej Európy.

Canisterapii sa venuje pod odborným dohľadom neziskovej organizácie Zmysel života natoľko, nakoľko jej študijné povinnosti dovolia.

Mimo iného sa stále venuje umeniu - maľbe, kresbe (najmä portrétov) a ilustráciám na objednávku. Absolvovala niekoľko rokov na ZUŠ - výtvarný odbor, obidva stupne (11 rokov) na ZUŠ - hudobný odbor - hra na klavír, a venovala sa i výučbe detí hry na klavír. Na športovompoli našla záľubu vo florbale, kde má za sebou roky tréningov, zápasov a majstrovstiev.

Má rada prírodu - v lete prechádzky a turistiku, v zime lyžovanie. Medzi veľké záľuby patrí aj cestovanie a všetky adrenalínové športy. Od roku 2013 je tiež držiteľka medzinárodného kapitánskeho preukazu, platného v rámci všetkých morí.

Hlavná stránka | Zmysel života - n.o. | Akcie a projekty n.o. | Zmysel tím | Canisterapia | Galéria | Spolupráca a sponzori | Média | Mapa stránky

Aktualizované


Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu